O nas

Puchar Szlaku Solnego jest to cykl zawodów cross country w kolarstwie górskim składający się z kilku edycji - wyścigów o Puchar włodarzy samorządowych. Pomysł organizacji zrodził się kilka lat temu wśród sportowców i działaczy z Orawy i Spytkowic, następnie przekazany do klubów w Łętowni i Skomielnej Białej, gdzie został entuzjastycznie przyjęty. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na przełomie wieków były rozgrywane na Podhalu i Orawie zawody XC MTB pod nazwą "Euroliga Tatry", jednak po kilku latach rozkwitu nagle znikły bezpowrotnie z kalendarza imprez. Wtedy właśnie jesienią 2004 roku postanowiliśmy zorganizować profesjonalne zawody w kolarstwie górskim, aby odrodzić na Podhalu i Orawie tę wspaniałą i piękną dyscyplinę sportu i nadać jej nowy blask. Nie było to łatwe zwłaszcza, że od początku ustawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę organizacyjną. Nie byliśmy jednak sami, bardzo dużo pomogły nam, i dalej to robią samorządy gmin, w których odbywają się poszczególne wyścigi, osobiście finansujemy część kosztów,pozyskaliśmy kilku sponsorów, dołączyli do nas podobni jak my zapaleńcy, pomagając społecznie przy organizacji zawodów. Dziś "Puchar Szlaku Solnego" to jedna z najlepszych w kraju wieloedycyjnych imprez XC MTB, która została wpisana do kalendarza jako wyścigi ogólnopolskie kategorii "A" punktowane do challange'u PZKol. W 2009 roku startowało w PSS blisko 500 zawodników w tym około 300 tu dzieci i młodzieży szkolnej, ale też wyczynowa elita oraz powracające do sportu- co jest budujące- starsze pokolenia - mastersi i osoby nawet po 60-tce. PSS to ewenement na skalę krajową – zawody są przeprowadzane w dwudziestu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, wszystko w jednym dniu w ograniczonym przedziale czasowym na odpowiednio wysokim poziomie organizacyjno sportowym (wszystkie kategorie licencjonowane są obsadzane przez medalistów Mistrzostw Polski i reprezentantów kraju).

My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by organizacyjnie wszystko było jak najlepiej przygotowane, zapewniamy najlepszym zawodnikom nagrody sportowe i w miarę skromnych możliwości również nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję że starty w PSS będą długo wywoływały miłe wspomnienia wśród zawodników tym bardziej, że można w każdej chwili zaglądnąć do archiwum galerii fotograficznej, wyników czy artykułów. Prosimy również uczestników zawodów o uwagi opinie i spostrzeżenia dotyczące organizacji imprezy, które pomogą nam jeszcze lepiej organizować te zawody.

Koordynatorem Pucharu jest Czesław Kuczkowicz. Jeżeli masz jakieś pytania możesz do niego zadzwonić, tel. 0-18 2852908,
kom. 0607 929 961

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować pisz na nasz adres: info@pucharszlakusolnego.pl.

Patronat medialny

Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego

Sponsor zawodów

Sponsor zawodów Chlebek-Sport - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB

Opieka medyczna