Puchar Wójta Gminy Spytkowice

Organizatorzy

Urząd Gminy Spytkowice

STF--ZP ORZEŁ -- Spytkowice

Sponsorzy zawodów:

Sędzia główny

Termin

28 maja 2017

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczyna się o godzinie 8:00 a o godzinie 9:45 odbędzie się odprawa techniczna zawodników.

Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 10:00. Zakończenie zawodów planowane jest na godzinę 15:00.

Szczegóły w Regulaminie.

Jak dojechać?

UWAGA!

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na wyciągu narciarskim BESKID w Spytkowicach.

Dogodny dojazd, przy znanej trasie z Krakowa na Chyżne. Jadąc od Krakowa, w Rabce-Zaborni skręcamy w prawo. Od tego miejsca do centrum Spytkowic jest tylko 8 kilometrów.

Przez Spytkowice przebiega droga krajowa nr 7, która prowadzi do przejścia granicznego w Chyżnem (granica polsko-słowacka). Spytkowice znajdują się w odległości 70 km od Krakowa i około 25 km od granicy polsko-słowackiej.

Trasa

Przybliżony profil trasy - kliknij, aby powiększyć


O Spytkowicach

Spytkowice leżą obecnie w województwie małopolskim, ok.10 km. od Rabki, przy trasie prowadzącej do przejścia granicznego w Chyżnem. Jest to piękna i malownicza wieś, o terenie pagórkowatym, doskonała do pieszych wędrówek. Można również skorzystać z dwóch wyciągów narciarskich, jak i krytego basenu. Jest to doskonała baza wypadowa dla osób, które chcą uniknąć tłoku w Zakopanem a jednocześnie chcą mieć szybki dostęp do gór.

Spytkowice - wtulone w podnóże Pasma Podhalańskiego, otoczone zalesionymi wzniesieniami Beskidu Wysokiego. Beskidzkie kompleksy leśne bogate w grzyby i jagody - czekają. Nieskażone hale, łąki, poprzecinane górskimi potokami tchną nieskażoną naturą.

Nazwa i początek Spytkowic wiąże się z osadnictwem, jakie w połowie XVI wieku rozwijał w Beskidach Spytek Wawrzyniec Jordan, wojewoda krakowski. Kolejnymi właścicielami Spytkowic w XVI-XIX wieku byli: Zebrzydowscy, Makowieccy, Sołtykowie, Sierakowscy, Wilkoszewscy, Lasoccy. Górna część Spytkowic należała wówczas do parafii Jordanów, dolna - do Raby Wyżnej. W 1758 r. Spytkowice uzyskały własną parafię. Fundowany przez dziedzica, Romana Sierakowskiego, kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny służy wiernym od blisko 250 lat. Wraz z dzwonnicą stanowi zabytek architektury sakralnej.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia pięknej spytkowickiej ziemi, jednego z najbardziej malowniczych zakątków Polski.

Urząd Gminy w Spytkowicach jest jednym ze sponsorów Pucharu Szlaku Solnego. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego gminy Spytkowice.

Patronat medialny

Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego

Sponsor zawodów

Sponsor zawodów Chlebek-Sport - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB

Opieka medyczna

Sponsor zawodów MTB Karcz Tour - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB Sponsor zawodów MTB