Puchar Miasta Rabka Zdrój

Dodatkowe klasyfikacje

Podczas finałowych zawodów o Puchar Szlaku Solnego w Rabce Zdrój rozegrane zostaną dodatkowe klasyfikacje Igrzysk, Gimnazjady, Licealiady Powiatowej w Kolarstwie Górskim MTB.

Organizatorzy

• Urząd Miejski w Rabce - Zdroju

MOK Rabka zdrój

• Remigusz Zachara

Sponsorzy zawodów:

Sędzia główny

Termin

22 września 2019

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczyna się o godzinie 8:00 a o godzinie 9:45 odbędzie się odprawa techniczna zawodników.

Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 10:00. Zakończenie zawodów planowane jest na godzinę 15:00.

Szczegóły w Regulaminie.

Trasa

Mapa trasy - kliknij, aby powiększyć
Profil trasy Rabka Zdrój 2010


O Gminie

Atrakcje w Rabce Zdrój:
Kotlinę Rabczańską od stron południowej i wschodniej otaczają ją Gorce, a od północy Beskid Wyspowy (pasmo Lubonia Wielkiego). Leży ona na skrzyżowaniu tras Kraków - Zakopane i Chyżne - Nowy Sącz. Jest to doskonały punkt wypadowy do wycieczek w góry, zarówno w pobliskie Gorce i Beskid Wyspowy, jak i w Tatry i Pieniny. Do wyboru jest wiele pięknych i ciekawych szlaków. Położenie zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy sprawia, że jest dobrą bazą na wypady na Słowację. Okolice Rabki przyciągają również zimą - amatorzy narciarstwa mają do dyspozycji liczne wyciągi narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności. Leśna Ścieżka Edukacyjna w Rabce - Zdroju Na odwiedzających Ścieżkę czekają plac ogniskowy i wiele atrakcji przyrodniczych opisanych na przejrzystych tablicach informacyjnych. Wszystko to w środku lasu, oddalonego o zaledwie 15 minut spaceru od centrum Rabki, przy ulicy Podhalańskiej, na terenie Uroczyska "Krzywoń". Od 2004 r. tu znajduje się Leśna Ścieżka Edukacyjna, która powstała dla turystów i okolicznych mieszkańców. Ponad dwukilometrową trasę można pokonać w ciągu godziny. Zwiedzający znajdą tu wygodne przystanki z miejscami do odpoczynku. Trasę rozpoczyna stylowy, drewniany pawilon z miejscem na grill, gdzie można posilić się przed drogą.

Najważniejsze dla gminy uzdrowiskowej są niepowtarzalne walory przyrodnicze i krajobrazowe. Gmina Miasto Rabka Zdrój leży w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Obszar gminy ma powierzchnię 69 km2, w skład gminy wchodzi miasto Rabka i trzy sołectwa: Chabówka, Ponice i Rdzawka. Od północy i północnego zachodu Rabka graniczy z gminą Lubień, od wschodu z gminą Mszana Dolna, z południa z gminą Nowy Targ natomiast z zachodu z gminą Raba Wyżna.

Cały obszar odznacza się dużą gęstością stałej sieci rzecznej, która przekracza 1 km na 1 km2. Największym ciekiem wodnym w okolicy jest rzeka Raba /długość 131,9 km/, będąca prawym dopływem Wisły.

Rabka usytuowana jest w kotlinie pochodzenie erozyjnego, którą tworzą wpadające do rzeki Raby potoki Poniczanka i Słonka, na wysokości 500-560 m npm. Położona jest u podnóża Gorców i otoczona wyniosłościami: od zachodu Zbójecka Góra /644 m n.p.m./, Mały Luboń /870 m n.p.m./, od północy masyw Luboń Wielki /1023 m n.p.m./, od południa i południowego wschodu – Bania /607 m n.p.m./, Grzebień /679 m n.p.m./, Tararowa /710 m n.p.m./, Maciejowa /820 m n.p.m./, Obidowa /800 m n.p.m./ należące do Gorców.

Przez obszar Rabki ciągną się dwie zasadnicze formy geologiczne o przebiegu równoleżnikowym. Synklina obejmuje centralną część Rabki, a antyklina obejmuje wzgórze Bani i rejonu Rabki-Zarytego. Występujące tu luźne dyslokacje podłużne i poprzeczne wywierają duży wpływ na kształtowanie się zbiornika wgłębnych wód mineralnych, a tym samym na warunki hydrogeologiczne tego obszaru.

Występujące tu wody mineralne pochodzą z utworów fliszowych, ukształtowanych w okresie trzeciorzędu karpackiego. Należą one do karpackiej prowincji solanek przynaftowych. Na związek ten wskazują występujące ślady ropy naftowej i wydobywające się z większości ujęć znaczne ilości metanu.

Atutem uzdrowiska jest klimat, zasoby wód mineralnych i walory krajobrazowo-turystyczne.

Sponsor lokalnej edycji

Sponsor zawodów MTB Sponsor zawodów MTB
Sponsor zawodów MTB

Patronat medialny

Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego

Sponsor zawodów

Sponsor zawodów Chlebek-Sport - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB

Opieka medyczna