Puchar Wójta Gminy Jabłonka

Organizatorzy

• Urząd Gminy Jabłonka

• UKS Podwilk

• Wyciąg narciarski Orawka

• Zrzeszenie KZ LZS

Sponsorzy zawodów:

Mistrzostwa Polski LZS w Kolarstwie Górskim MTB

Regulamin

Termin

6 sierpnia 2017

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczyna się o godzinie 8:00 a o godzinie 9:45 odbędzie się odprawa techniczna zawodników.

Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 10:00. Zakończenie zawodów planowane jest na godzinę 15:00.

Szczegóły w Regulaminie.

Jak dojechać?

Zawodnicy będą się rywalizować na zboczach znanej góry Danielki, gdzie organizowany był jeden z najtrudniejszych maratonów w Polsce - Danielki Bike Extreme.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Orawce. Dojeżdżając do Orawki (jadąc w stronę przejści granicznego w Chyżnem), będą widoczne znaki kierujące na parking.

Kliknij, aby powiększyć
Profil trasy Orawka 2011


O Gminie

Gmina Jabłonka zajmuje centralną część regionu poskiej Górnej Orawy, krainy leżącej na pograniczu polsko - słowackim, u podnóży Pilska i Babiej Góry.

Przy granicy gminy, na terenie Słowacji, znajduje się sztuczny zbiornik wodny - Jezioro Orawskie. Ewenementem na skale ogólnopolską jest fakt, iż gmina leży w zlewisku Moża Czarnego. Cechą tego regionu jest specyficzny mikroklimat, charakteryzujący się dużą zmiennością poszczególnych czynników klimatycznych.

W skład gminy Jabłonka wchodzi 7 wsi z terenu polskiej Górnej Orawy: Chyżne, Jabłonka, Lipnica Mała, Orawka, Podwilk, Zubrzyca Dolna i Zubrzyca Górna. Powierzchnia gminy liczy 213,3 km2.

Gmina Jabłonka jest atrakcyjnym miejscem spędzania czasu wolnego. Na terenie gminy znajduje się szereg atrakcji turystycznych: Babiogórski Park Narodowy, Orawski Park Etnograficzny, zabytkowy kościół z XVII wieku w Orawce, Regionalne Muzeum Parafialne w Chużnem torfowiska wysokie oraz wiele innych. Istnieją tutaj doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, konnej i rowerowej a także narciarstwa biegowego i zjazdowego.

Teren gminy jest doskonałą bazą wypadową dla wycieczek do położonych w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce i na Słowacji. Na terenie gminy oraganizowany jest szereg różnorakich imprez kulturalnych i sportowych. Bazę noclegową zapewniają domy wczasowe, camping oraz kwatery prywatne.

Linki

Patronat medialny

Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego

Sponsor zawodów

Sponsor zawodów Chlebek-Sport - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB

Opieka medyczna