Tekst: Marek Kalinowski

Publikuj Prawie dwustu zawodników na starcie, trasy długości nawet ponad dwudziestu kilometrów i ponad trzydzieści stopni w cieniu - to krótka statystyka niedzielnych zawodów w kolarstwie górskim w Spytkowicach - eliminacji Pucharu Szlaku Solnego.

Niedzielny wyścig to pierwsza w tym roku eliminacja. Puchar Szlaku Solnego jest rozgrywany już po raz drugi. Oprócz Spytkowic, gospodarzami kolejnych zawodów cyklu będą: Jordanów Lubień i Jabłonka. - W Spytkowicach od wielu lat jeździ się na rowerach. Jest tutaj grupa zagorzałych zwolenników tej dyscypliny. Panowie po czterdziestce, pięćdziesiątce, którzy zaczęli jeździć dla podratowania zdrowia, zrzucenia zbędnych kilogramów. Później rozegrano pierwsze, wiejskie zawody, cały cykl Euroligi i wreszcie i wreszcie Puchar Szlaku Solnego - przypomina spytkowicką historię kolarstwa górskiego Stanisław Trybuła, główny organizator niedzielnej imprezy. - Teraz kolarstwem interesuje się głównie młodzież. Każde zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem - dodaje.

Także w niedziele organizatorzy nie mogli się skarżyć na niską frekwencję. Na starcie zameldowało się prawie dwustu zawodników. Wyścigi trwały do późnych godzin popołudniowych. Kolarzy nie zniechęcił lejący się z nieba żar, choć w gronie startujących nie zabrakło parolatków i statecznych panów z rocznika 35.

- Jestem tu po raz pierwszy, ale bardzo mi się podobają te zawody. Urzekła mnie głównie trasa. Jest bardzo wymagająca. Tu nie wystarczy mieć siłę, ale trzeba też umieć jeździć - zachwala Jerzy Kluzowicz z Zakopanego, jeden z bardziej utytułowanych zawodników (zdobywca trzeciego miejsca w maratonie, podczas amatorskich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim).

Patronat medialny

Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego

Sponsor zawodów

Sponsor zawodów Chlebek-Sport - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB

Opieka medyczna