Puchar Wójta Gminy Jordanów

Publikuj Zawody w Toporzysku będą połączone z Mistrzostwami Małopolski LZS.

Jak dojechać?O gminie?

Gmina Jordanów
leży w Małopolsce której stolicą jest Kraków, w jej południowo-zachodniej części, w połowie drogi pomiędzy Krakowem a Zakopanem. Dojechać do nas można dwoma drogami, jadąc z Krakowa do Zakopanego drogą krajową E7, oraz jadąc od strony Śląska w kierunku Nowego Sącza drogą krajową nr.98. Mamy także połączenie kolejowe relacji Kraków – Zakopane.

Przez tereny gminy prowadzą szlaki turystyczne w kierunku Turbacza, Lubonia, Koskowej Góry a także Okrąglicy i dalej w kierunku Babiej Góry najwyższego szczytu w Beskidzie Żywieckim. Tym co chcą poznawać naszą gminę jeżdżąc na rowerze polecamy dwie trasy rowerowe, jedna licząca 22 km długości i drugą biegnącą częściowo przez tereny sąsiedniej gminy o długości 33 km. Można wędrować także pieszo lub samochodem a zimą na nartach.

W Klubie Jazdy Konnej „Bór” w Toporzysku można wypożyczyć konia i przemierzać teren w siodle. Tereny na których leży gmina są mocno zalesione, tym samym powietrze jest czyste i zdrowe. Lasy obfitują w grzyby, maliny oraz czarne i czerwone jagody. Istniejące gospodarstwa agroturystyczne chętnie przyjmują turystów oferując smaczne posiłki i dobre warunki do wypoczynku.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznać ten region, żyjących tu ludzi ich zwyczaje i obyczaje a także wypocząć w ciszy i spokoju. Dobra komunikacja pozwala na „wypady” do sąsiednich miast i miejscowości miedzy innymi takich jak Kraków, Zakopane, Rabka, Kalwaria Zebrzydowska lub Wadowice, leżące w odległości od 15 do 50 kilometrów. Szlaki turystyczne, które proponujemy zapraszają wszystkich chcących obcować z przyrodą, bo te spotkania gwarantują niezapomniane wrażenia i zapadają na długo w pamięci.

Toporzysko

Toporzysko jest miejscowością o charakterze górskim położona między Pasmem Babiej Góry a pasmem Podhalańskim Beskidu Żywieckiego. Otaczają ją wzniesienia Łysej Góry 626 m, Hyckowej Góry 635 m i Góry Ludwiki 634 m - z tych szczytów okalających wieś rozciągają się przepiękne widoki na Babią Górę, Luboń oraz Tatry.

W miejscowości tej prowadzi swoją działalność Klub Jazdy Konnej BÓR dysponujący także pokojami gościnnymi z możliwością całodziennego wyżywienia i nauką jazdy konnej. W Toporzysku znajduje się także park podworski, w którym spotkać można piękne okazy drzew pamiętające bardzo dawne czasy.
(źródło: www.gmina-jordanow.rubikon.pl)

Patronat medialny

Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego

Sponsor zawodów

Sponsor zawodów Chlebek-Sport - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB

Opieka medyczna