Podsumowanie sezonu

Publikuj Dobiegła końca już druga edycja Pucharu Szlaku Solnego. W tym roku w naszych zawodach wystartowało jeszcze więcej zawodników i zawodniczek, niż w roku ubiegłym, co jest ogromnym sukcesem organizatorów! Mamy nadzieję, że kolejne edycje Pucharu Szlaku Solnego będą równie udane.

Sezon rozpoczęliśmy od zawodów o Puchar wójta gminy Spytkowice, którego urząd sprawuje Pan Ryszard Papanek. Trasa różniła się od tej z roku ubiegłego a organizatorzy (Stanisław Kowalcze i Stanisław Trybuła) zapowiadają, że następne zawody odbędą się już na zupełnie nowej trasie. Słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że do Spytkowic przyjechała ogromna rzesza zawodników nie tylko z małopolski, ale także z innych województw, głównie śląskiego, łódzkiego. Rozpoczęła się walka o punkty do klasyfikacji generalnej!

W trzy tygodnie po Spytkowicach kolorowy peleton kolarzy zawitał do Skomielnej Białej aby walczyć o Puchar wójta gminy Lubień. Organizacją wyścigu zajął się miejscowy klub kolarski "UKS Luboń", którego prezesem jest Edward Bala oraz znani już w małopolskim środowisku kolarskim Ewa i Ryszard Ceremonowie. Rewelacyjna pogoda do ścigania sprawiła, że do zawodów zgłosiła się rekordowa w tym sezonie liczba 240 kolarzy!

Tylko tydzień dzielił zawodników od kolejnej eliminacji Pucharu Szlaku Solnego, Łętownia przywitała kolarzy palącym słońcem i bezchmurnym niebem, co spowodowało skrócenie niektórych wyścigów przez sędziów. Podczas zawodów o Puchar wójta gminy Jordanów równocześnie odbywały się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS i Szkół. Organizatorami tej edycji byli podobnie jak w zeszłym roku Jan Spytkowski oraz Stanisław Budnik.

W pierwszą niedziele września odbyły się finałowe zawody z cyklu Pucharu Szlaku Solnego. Do Podwilka przyjechało 164 zawodników, którzy zmagali się o Puchar Wójta Gminy Jabłonka. Trasa ostatniej eliminacji okazała się bardzo wymagająca a opady deszczu na kilka dni przed zawodami tylko podniosły jej trudność. Organizacją tej edycji zajęli się Panowie Czesław Kuczkowicz i Władysław Harkabuz. Po zakończeniu wyścigów nadszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary a także nagrody rzeczowe, które ufundował sponsor - firma ITAL BIKE z siedzibą w Białym Dunajcu, a nagrodami było: 6 rowerów górskich oraz sprzęt elektroniczny (odtwarzacze MP3), odżywki i inne.

Ja w imieniu dyrektora Pucharu Szlaku Solnego, Pana Czesława Kuczkowicza chciałbym serdecznie podziękować organizatorom poszczególnych edycji, wszystkim sponsorom a w szczególności zawodnikom, których nie brakowało na trasach tegorocznych wyścigów. Wyrażamy głęboką nadzieję, że w przyszłym sezonie również zawitacie na nasze trasy.

Do zobaczenia za rok!

Patronat medialny

Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego Patron Medialny - Pucharu Szlaku Solnego

Sponsor zawodów

Sponsor zawodów Chlebek-Sport - sponsor Pucharu Szlaku Solnego Sponsor zawodów MTB

Opieka medyczna